Nasza misja


Witamy w naszej szkole

Co nas wyróżnia ?

Nasza placówka utrzymuje najwyższe standardy edukacyjne. Poza podstawowym blokiem edukacyjnym oferujemy dużą liczbę zajęć dodatkowych obejmujących:

  języki obce

  dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego

  kulturoznawstwo

  szachy

  kodowanie, robotyka

  taniec

  zajęcia z pierwszej pomocy i samoobrony.

  zajęcia artystyczne

Małe grupy

Dzięki temu gwarantujemy indywidualne podejście do naszych uczniów

Jesteśmy otwarci dla wszystkich

Odpowiedzialność społeczna i integracja

Doskonała kadra

Szkołę tworzą ludzie – uczniowie i nauczyciele. Doskonale to rozumiemy

Nowoczesne wyposażenie

To tylko narzędzia, ale jakże ważne w naszej pracy.

Misją naszej szkoły jest dobro i harmonijny rozwój każdego dziecka, dlatego też skupiamy się na indywidualnej pracy z każdym uczniem.Stąd też mała liczba uczniów w klasie,oraz dostosowanie czasu pracy do każdego dziecka.

Jesteśmy szkołą BEZ DZWONKA, w której nauczyciel sam decyduje o właściwej długości lekcji. Staramy się w jak największym stopniu czerpać inspiracje z fińskiego modelu nauczania. Naszym celem nie jest przeciążenie dzieci nauką, ale poszukanie w każdym z nich talentu oraz poszerzanie ich horyzontów.

Ograniczamy do minimum zadania domowe, zamiast tego proponując dzieciom różnorodne i wszechstronnie uzdalniające zajęcia, takie jak: szachy, kodowanie, robotyka, taniec czy kulturoznawstwo.

Przywiązujemy ogromną wagę do sprawności fizycznej naszych wychowanków oferując im prawie codzienną aktywność fizyczną podczas pływania, tańca, szermierki.

Jedną z kolejnych rzeczy wyróżniających naszą szkołę spośród innych jest ponadprzeciętna dbałość o bezpieczeństwo dzieci. Stąd comiesięczne zajęcia z pierwszej pomocy i samoobrony.

Nasza szkoła stara się wykształcać w dzieciach samodzielność, odpowiedzialność oraz umiejętność rozwiązywania problemów. Dlatego w ofercie naszej szkoły znajdują się questy, gry terenowe oraz warsztaty survivalowe.

Misję edukacyjna tworzymy wraz z rodzicami, którzy biorą czynny udział w życiu naszej placówki i współdecydują o sposobach kształcenia i wychowania dzieci. Nie poprzestajemy wyłącznie na realizacji programu nauczania, ale idziemy krok dalej biorąc udział w konkursach, przedstawieniach , oraz organizując imprezy rodzinne.

Konkursy

W minionym roku szkolnym wzięliśmy udział w następujących konkursach:

  Ogólnopolski Konkurs Niezwyciężeni organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej – wyróżnienie pracy zbiorowej, oraz wzięcie udziału w uroczystej gali w Warszawie.

  Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Kangur.

  Zostań Herosem Niepodległości- konkurs organizowany przez Urząd Miasta Gniezna- zajęcie I miejsca oraz wyróżnienia.

  I Gnieźnieński Przegląd Musztry- wzięcie udziału jako jedyni przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych w Gnieźnie.

  List Pochwalny od Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z małżonką za wyjątkowe włączenie się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Magdalena Woźniak

właściciel i dyrektor

„Wychowanie dzieci, praca z nimi jest moją pasją, zawodem i przeznaczeniem. Uwielbiam obserwować, jak niesamowite efekty daje odpowiednia praca nad dzieckiem, jak poprzez zabawę kształtują się nowe umiejętności a dzieci zdobywają coraz to nowsze wyżyny poznania otaczającego nas świata. Każde dziecko ma trochę inne potrzeby, wymagania i predyspozycje, każde z nich jest indywidualnością i tak należy je traktować. Oczywiście wszelkie kontakty interpersonalne w formie pobytu dziecka w przedszkolu, oraz przebywanie w grupie dzieci są jak najbardziej wskazane, ponieważ kształtuje to ich rozwój społeczny i wpływa na lepszy rozwój psychiczny i emocjonalny naszych wychowanków.”

Ukończone studia na GWSHM „Milenium” (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu), na kierunku pedagogicznym o specjalności promocja zdrowia z arteterapią i socjoterapią; osobiście mama dwójki dzieci.