Magdalena Bałach


Magdalena Bałach

Nauczyciel / wychowawca.

Kwalifikacje:
  • Absolwentka UAM w Poznaniu na kierunku pedagogika o specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna

Pracę w zawodzie rozpoczęłam już po zakończeniu 3-letnich studiów licencjackich  dzięki czemu, zdobywałam cenne doświadczenie i praktykę kontynuując jednocześnie uzupełniające studia magisterskie.

Początkowo byłam nauczycielem wychowania przedszkolnego, przez 2 lata pracowałam w Przedszkolu Publicznym w Mieleszynie, kolejne 9 lat w Prywatnym Przedszkolu Kajtuś w Gnieźnie. Obecnie jestem wychowawcą klasy pierwszej w Prywatnej Szkole Podstawowej Akademia Maxima.Praca z dziećmi w każdym wieku jest dla mnie wyzwaniem. Niezależnie od tego czy, dziecko ma 3, 4, 5 , 7 czy 10 lat jest ono przede wszystkim małym człowiekiem, który rozwija się według własnych możliwości, poznaje wiele nowych rzeczy w każdym etapie edukacji. Nauczyciel, zaraz po rodzicach, jest tą najważniejszą osobą, która uczy, wychowuje, wspiera, pomaga odkrywać świat. Dla mnie i myślę, że dla każdej znanej mi osoby, praca ta wymaga  wiele wysiłku, starania, zaangażowania, cierpliwości i ciągłego doskonalenia warsztatu pracy. Świadoma odpowiedzialności jaką niesie ze sobą nauczanie i wychowanie dzieci staram się najlepiej jak potrafię aby wszyscy, dzieci, rodzice, a także ja sama, czuli się zadowoleni i cieszyli się z naszych wspólnych osiągnięć. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką. Poza pracą ważna jest dla mnie rodzina i to ile czasu i jak spędzamy go ze sobą. Uwielbiam jazdę rowerem, grę w tenisa ziemnego i wycieczki za miasto. Jak każda kobieta i żona zajmuje się domem, co również wymaga wysiłku. Wszystko to daje mi poczucie szczęścia i spełnienia w każdej roli.

Edukacja wczesnoszkolna – w obowiązującym w Polsce systemie edukacji pierwszy (młodszy) etap szkoły podstawowej. Obejmuje dzieci z klas 1-3, a więc dzieci w wieku 7-10 lat. Na tym etapie edukacji zajęcia przeprowadzane są głównie przez jednego nauczyciela, który pełni funkcję również wychowawcy. W nauczaniu początkowym nauczyciele nie wystawiają ocen punktowych (wyjątek stanowi religia), a lekcje nie dzielą się na przedmioty (tzw. nauczanie zintegrowane). Na świadectwie, zamiast ocen punktowych, znajduje się słowny opis m.in. postępów, aktywności, zachowania i zaangażowania ucznia. Na zakończeniu 3 klasy uczniowie piszą test sprawdzający wiedzę zdobytą w ciągu trzech lat.

Małe grupy

Dzięki temu gwarantujemy indywidualne podejście do naszych uczniów

Doskonała kadra

Szkołę tworzą ludzie – uczniowie i nauczyciele. Doskonale to rozumiemy.

Jesteśmy otwarci dla wszystkich.

Przyjmujemy dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności

Nowoczesne wyposażenie

To tylko narzędzia, ale jakże ważne w naszej pracy.

Poznaj naszą kadrę

Jesteśmy tu dla Ciebie